Jak aktivovat SSL certifikát

Aktivace SSL certifikátu je velmi jednoduchý proces, který zabere jen několik málo minut. Ačkoliv na tom není nic složitého, nebude od věci několik věcí a pojmů vyjasnit.

Ze všeho nejdříve je nutné vybrat vhodný SSL certifikát, objednat jej a uhradit. Aktivaci lze provést až po přijetí platby za SSL certifikát, což může být otázkou několika vteřin v případě platby kartou, ale i dnů v případě bankovního převodu. Čtěte více o akceptovaných platebních metodách.

Jakmile je SSL certifikát uhrazen, můžete rovnou přejít k jeho aktivaci:

 1. Přihlašte se ke svému účtu na ssls.cz a v menu Můj účet vyberte "SSL certifikáty"
 2. V seznamu uhrazených SSL certifikátů vyhledejte ten, který chcete aktivovat a klikněte na příslušné tlačítko Aktivovat
 3. Krok 1 / 2

  Technologie

  Nyní budete vyzváni k výběru technologie, resp. typu Vašeho serveru (sdělí Vám poskytovatel hostingových služeb). U některých SSL/TLS certifikátů se tato volba nezobrazuje.

  CSR žádost

  Ihned pod tím vložte vygenerovanou CSR žádost. Pokud ji nemáte, můžete si ji pohodlně vygenerovat kliknutím na odkaz "Online CSR Generátor" — ten se otevře v novém okně a nepřeruší tak proces aktivace.

  Doplňkové SAN domény

  Doplňkové SAN domény je možné přidat pouze u multidoménových SSL certifikátu (tzv. UC/SAN certifikáty).

  Důležité: Nezapomeňte, že www.ssls.cz a ssls.cz jsou dvě zcela různé domény! Je-li v CSR žádosti uvedena doména s/včetně www a chcete-li zabezpečit i doménu bez www, pak je nutné ji doplnit do pole pro doplňkové SAN domény.

  Ověření domény

  Vyberte způsob, kterým autorizujete kontrolu nad doménou (resp. doménami). V závislosti na značce a typu SSL certifikátu mohou být dostupné různé metody ověření. Nejpohodlnější a nejrychlejší je metoda ověření e-mailem. Více se můžete dočíst v článku ověření domény.

  Vložit CSR žádost (Certificate Signing Request)

 4. Krok 2 / 2

  Autorizační e-mail

  Vyberte e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud žádná z uvedených e-mailových schránek neexistuje, pak ji založte. Ujistěte se, že ke schránce máte přístup. Doporučujeme pro ni vypnout anti-spamové filtry.

  Organizace

  Některé údaje již byly převzaty z poskytnuté CSR žádosti. Ostatní údaje, zejména ty povinné označené červenou hvězdičkou vyplňte — bez české diakritiky!

  Pokud žádáte o SSL certifikát pro fyzickou osobu, uveďte v CSR žádosti jako Organizace Vaše celé jméno.

  Administrativní kontakt

  Administrativní kontakt je osoba oficiálně pověřená organizací (společností) k vyřízení žádosti o SSL certifikát. Zpravidla jste to přímo Vy nebo Váš klient.

  Technický kontakt

  Technický kontakt obdrží vystavený SSL certifikát. Zpravidla je to osoba, která bude SSL certifikát instalovat na server (správce serveru). Samozřejmě můžete uvést prakticky kohokoliv.

  Vložit CSR žádost (Certificate Signing Request)

 5. Pokud jste pro autorizaci zvolili metodu ověření e-mailem, vyčkejte několik minut a zkontrolujte příslušnou e-mailovou schránku. Jakmile obdržíte autorizační e-mail, klikněte na uvedený autorizační odkaz, popřípadě zkopírujte autorizační kód a vložte jej do formuláře.

  V případě, že jste pro autorizaci zvolili jinou metodu ověření, postupujte dle instrukcí na obrazovce. Tyto instrukce Vám také budou zaslány na e-mail.

  Jedná-li se o SSL certifikát s ověřením domény (DV), pak bude SSL certifikát vystaven prakticky obratem a během několika dalších minut jej obdržíte na e-mailovou adresu uvedenou u Technického kontaktu. Vystavený SSL certifikát si také můžete kdykoliv stáhnout v sekci Moje certifikáty.

  Pokud se jedná o SSL certifikát s vyšším ověřením (ověření organizace nebo rozšířené ověření se zeleným adresním řádkem), postupujte podle pokynů:

Související

Generování CSR

SSL certifikáty

AlpiroSSL

 • Nejlevnější SSL
 • Vystavení 1-5 min
 • již za 169 Kč

AlpiroSSL Premium

 • Přednostní vystavení do 1 min
 • již za 189 Kč

AlpiroSSL Elite EV


AlpiroSSL Organization

 • Ověření organizace
 • již za 599 Kč

AlpiroSSL Multidomain

 • Multidoménový
 • od 120 Kč / doménu

AlpiroSSL Wildcard

 • zabezpečí subdomén 1 domény
 • od 1 190 Kč

AlpiroSSL Wildcard Multidomain

 • zabezpečí subdomén více domén
 • od 1 290 Kč
  / doménu

SSL certifikát / 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

EV SSL certifikáty

Chraňte svou reputaci a zajistěte maximální důvěryhodnost s TLS/SSL certifikátem s EV.

Multidoménové (SAN)

Skonsolidujte všechny své SSL certifikáty do jednoho multi-doménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Přejít k registraci

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací

Souhlasím se všemi Pouze nezbytné