Intermediate certifikát

Pro správnou funkčnost serverového SSL certifikátu je nezbytně nutné společně s ním a privátním klíčem nainstalovat na server i tzv. intermediate certifikát (SSL certifikát certifikační autority).

Kde získat intermediate certifikát

Příslušný intermediate certifikát si můžete stáhnout společně se serverovým certifikátem v sekci Můj účet » Moje certifikáty » Detail. Klikněte na "Zobrazit certifikát". Zobrazí se váš serverový certifikát a hned pod ním intermediate certifikát, popř. více intermediate certifikátů (CA chain).

Není-li Intermediate CA certifikát nainstalován na server, některé prohlížeče mohou zobrazovat varování o nedůvěryhodném SSL certifikátu.

Intermediate certifikáty jsou volně ke stažení přímo na webových stránkách jednotlivých certifikačních autorit (CA).

Ujistěte se, že používáte správný intermediate certifikát pro konkrétní serverový SSL certifikát. Použitím intermediate certifikátu pro jiný produkt (i od stejné CA) může způsobit, že se serverový SSL certifikát bude v některých prohlížečích a na některých zařízeních chovat jako nedůvěryhodný.

Co je to intermediate certifikát

Intermediate certifikát CA instalace chain certifikátu

Intermediate certifikátem je podepsán váš (serverový) SSL certifikát. Na základě dědičnosti důvěry webový prohlížeč zjišťuje, zda byl SSL certifikát podepsán důvěryhodnou certifikační autoritou. Pokud podepisující certifikační autorita není důvěryhodná, zjišťuje prohlížeč, zda je důvěryhodná nadřazená certifikační autorita a takto postupuje, dokud nenajde důvěryhodnou kořenovou certifikační autoritu (Root CA).

Důvěryhodné root CA jsou již ve většině zařízeních nainstalovány, a tudíž je není nutné instalovat. Intermediate certifikát však musí být na serveru nainstalovaný společně se serverových certifikátem a privátním klíčem, aby prohlížeč mohl najít cestu k důvěryhodné Root CA.


Více než jeden intermediate certifikát?

Všechny SSL certifikáty pro správnou funkčnost vyžadují instalaci intermediate CA certifikátu. K drtivé většině SSL certifikátů přitom obdržíte více jak jeden intermediate certifikát — bude jich hned několik, přičemž nainstalovat na server je nutné všechny (přinejmenším to důrazně doporučujeme). V takovém případě není třeba zmatkovat; instalace více intermediate CA certifikátů je velice jednoduchá:

Na většině serverech lze do souboru s intermediate certifikátem uložit více intermediate certifikátů do jednoho souboru. Jednoduše vložíte jeden intermediate certifikát pod druhý. Pořadí intermediate certifikátů v souboru je zpravidla od nejnižší CA až po root CA, která je až dole.

SSL certifikát — 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

Zelený adresní řádek

Nepřehlédnutelný indikátor důvěryhodného webu, díky kterému zvýšíte konverze a zisky.

Multidoménové UC/SAN

Skonsolidujte všechny Vaše SSL certifikáty do jednoho multidoménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Uživatel SSL Nový zákazník

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací
Souhlasím