ID certifikáty

Osobní i firemní ID certifikáty pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů (S/MIME).

ID certifikát E-mail
podpis
E-mail
šifrování
Podpis
dokumentů
ověření e-mailové adresy ověření organizace Pro koho je určen Finanční
záruka
Vystavení Ročně od  
Individual ID Certum kohokoliv 6,000 € 1-15 min 219 Kč
7,91 €
Koupit ID certifikát
Business ID Certum fyzické i právnické osoby 60,000 € 1-24 hod 699 Kč
25,23 €
Koupit ID certifikát

Proč podepisovat e-maily

Digitální podpis, elektronický podpis e-mail

Podvrhnout jméno a e-mailovou adresu odesílatele je stejně jednoduché jako napsat cizí jméno a adresu odesílatele na papírovou obálku. Podvodníci přitom tuto triviální metodu používají k rozesílání e-mailů, které se tváří jakoby je odesílaly například bankovní instituce s cílem vylákat od majitele účtu heslo či čísla kreditních karet (phishing).

Díky e-mailu s digitálním podpisem si příjemce může být jistý, že e-mail pochází skutečně od daného odesílatele a že zpráva ani její přílohy na cestě mezi odesílatelem a příjemcem nebyly nikým pozměněny.

Použitím osobního ID certifikátu zajistíte:

Ověření digitálního podpisu e-mailu
  • důvěryhodnost
  • nezpochybnitelnost
  • integritu
  • soukromí a šifrování (S/MIME)

Šifrování e-mailů (S/MIME)

Šifrování e-mailů garantuje, že si váš e-mail přečte pouze osoba, pro kterou je e-mail určen. Nenechte si číst poštu třetími osobami.

Digitální podpis dokumentů

ID certifikátem můžete digitálně podepsat dokumenty Microsoft Office, OpenOffice apod. Chcete-li zajistit důvěryhodnost, nezpochybnitelnost a integritu některých dokumentů, můžete je podepsat digitálně.

Protože digitální podpis má obecně vzato stejnou váhu, jako tradiční ruční podpis, můžete digitálně podepsat například smlouvy a faktury.

Digitálně podepsané dokumenty jsou při komunikaci mezi firmami samozřejmostí stále častěji. Obě strany si mohou být jisté, že dokumenty nebyly pozměněny a že byly protistranou schváleny v takové podobě, v jaké jsou. Pro firmy i jednotlivce digitální podpis znamená výrazně rychlejší komunikaci a také úsporu za papír, obálky a stále dražší poštovní služby.

Digitální podpis dokumentů je možný s certifikátem Business ID.

ID certifikáty nejsou důvěryhodné v produktech Adobe Acrobat a Reader.

Jsou automaticky důvěryhodné

Podpora digitální podpis, S/MIME, ID certifikátů

Osobní ID certifikáty jsou podepsány důvěryhodnou certifikační autoritou Certum, jejíž kořenové certifikáty jsou součástí každého operačního systému, webového prohlížeče i programů pro správu elektronické pošty.

Certifikáty jsou tak důvěryhodné zcela automaticky a díky tomu nemusíte žádat příjemce Vašich e-mailů o instalaci kořenových certifikátů, jako je tomu u "nedůvěryhodných českých" komerčních ID certifikátů.


Digitální podpis nebo elektronický podpis?

Pravděpodobně jste si již položili otázku, jaký je rozdíl mezi digitálním podpisem a elektronickým podpisem. Pojmy digitální podpis a elektronický podpis se snadno pletou a často jsou mylně považovány za jedno a to samé. Oba pojmy přitom mají poněkud jiný význam. Obecně vzato můžeme říci, že digitální podpis je podmnožinou či jistým druhem elektronického podpisu.

Digitální podpis zaručuje integritu informací (důvěryhodnost a nezpochybnitelnost) a nemusí mít žádnou vizuální podobu. Digitální podpis nemůže být jen tak vyjmut ze zprávy (např. z e-mailu) a použit třetí osobou, a tudíž garantuje, že odesílatelem je osoba uvedená v certifikátu.

Elektronický podpis může být prakticky cokoliv (třeba oskenovaný ruční podpis), který ovšem nezaručuje vůbec nic, protože takový podpis si může na papír "načmárat" kdokoliv. Takovýto obrázek s "elektronickým podpisem" si může kdokoliv uložit na disk a dále jej zneužít.

SSL certifikát — 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

Zelený adresní řádek

Nepřehlédnutelný indikátor důvěryhodného webu, díky kterému zvýšíte konverze a zisky.

Multidoménové UC/SAN

Skonsolidujte všechny Vaše SSL certifikáty do jednoho multidoménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Uživatel SSL Nový zákazník

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací
Souhlasím