ID certifikáty

Osobní i firemní ID certifikáty pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů (S/MIME). Používáním ID certifikátu zajistíte:

  Účel Údaje v certifikátu    
ID certifikát E-mail podpis a šifrování Autentizace
uživatele
Podpis
dokumentů
E-mail Jméno Organizace Finanční
záruka
Vystavení Ročně od  
Alpiro Personal ID S/MIME certifikát Alpiro pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů 10,000 Kč 1-5 min239 KčKoupit ID certifikát
S/MIME Mailbox S/MIME certifikát Certum pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů 6,000 € 1-15 min249 KčKoupit ID certifikát
S/MIME Individual S/MIME certifikát Certum pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů 60,000 € 1-24 hod659 KčKoupit ID certifikát
S/MIME Sponsor S/MIME certifikát Certum pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů 60,000 € 1-24 hod789 KčKoupit ID certifikát
S/MIME Organization S/MIME certifikát Certum pro digitální podpis e-mailů a šifrování e-mailů 60,000 € 1-24 hod989 KčKoupit ID certifikát

Digitální podpis e-mailu

Digitální podpis, elektronický podpis e-mail, S/MIME, SMIME, email

Podvrhnout jméno a e-mailovou adresu odesílatele je stejně jednoduché jako napsat cizí jméno a adresu odesílatele na papírovou obálku. Podvodníci přitom tuto triviální metodu používají k rozesílání e-mailů, které se tváří jakoby je odesílaly například bankovní instituce s cílem vylákat od majitele účtu heslo či čísla kreditních karet (phishing).

Díky e-mailu s digitálním podpisem (S/MIME) si příjemce může být jistý, že e-mail pochází skutečně od daného odesílatele a že zpráva ani její přílohy na cestě mezi odesílatelem a příjemcem nebyly nikým pozměněny.

Šifrování e-mailů

Šifrování e-mailů garantuje, že si váš e-mail přečte pouze osoba, pro kterou je e-mail určen. Nenechte si číst poštu třetími osobami.

Jsou automaticky důvěryhodné

Podpora digitální podpis, S/MIME, ID certifikátů

Všechny. Osobní ID certifikáty jsou podepsány důvěryhodnou certifikační autoritou (Alpiro nebo Certum), jejichž kořenové certifikáty jsou součástí každého operačního systému, webového prohlížeče i programů pro správu elektronické pošty.

S/MIME certifikáty jsou tak důvěryhodné zcela automaticky a díky tomu nemusíte žádat příjemce Vašich e-mailů o instalaci kořenových certifikátů, jako je tomu u komerčních ID certifikátů běžných certifikačních autorit v České republice.


Digitální podpis dokumentů

ID certifikátem můžete digitálně podepsat dokumenty Microsoft Office, OpenOffice apod. Chcete-li zajistit důvěryhodnost, nezpochybnitelnost a integritu některých dokumentů, můžete je podepsat digitálně.

Protože digitální podpis má obecně vzato stejnou váhu, jako tradiční ruční podpis, můžete digitálně podepsat například smlouvy a faktury.

Digitálně podepsané dokumenty jsou při komunikaci mezi firmami samozřejmostí stále častěji. Obě strany si mohou být jisté, že dokumenty nebyly pozměněny a že byly protistranou schváleny v takové podobě, v jaké jsou. Pro firmy i jednotlivce digitální podpis znamená výrazně rychlejší komunikaci a také úsporu za papír, obálky a stále dražší poštovní služby.

Digitální podpis dokumentů je možný s certifikáty S/MIME Individual, S/MIME Sponsor či S/MIME Organization.

ID certifikáty nejsou důvěryhodné v produktech Adobe Acrobat a Adobe Reader.


Digitální podpis nebo elektronický podpis?

Pravděpodobně jste si již položili otázku, jaký je rozdíl mezi digitálním podpisem a elektronickým podpisem. Pojmy digitální podpis a elektronický podpis se snadno pletou a často jsou mylně považovány za jedno a to samé. Oba pojmy přitom mají poněkud jiný význam. Obecně vzato můžeme říci, že digitální podpis je podmnožinou či jistým druhem elektronického podpisu.

Digitální podpis zaručuje integritu informací (důvěryhodnost a nezpochybnitelnost) a nemusí mít žádnou vizuální podobu. Digitální podpis nemůže být jen tak vyjmut ze zprávy (např. z e-mailu) a použit třetí osobou, a tudíž garantuje, že odesílatelem je osoba uvedená v certifikátu.

Elektronický podpis může být prakticky cokoliv (třeba oskenovaný ruční podpis), který ovšem nezaručuje vůbec nic, protože takový podpis si může na papír "načmárat" kdokoliv. Takovýto obrázek s "elektronickým podpisem" si může kdokoliv uložit na disk a dále jej zneužít.

SSL certifikát / 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

EV SSL certifikáty

Chraňte svou reputaci a zajistěte maximální důvěryhodnost s TLS/SSL certifikátem s EV.

Multidoménové (SAN)

Skonsolidujte všechny své SSL certifikáty do jednoho multi-doménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Přejít k registraci

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací

Souhlasím se všemi Pouze nezbytné