Přegenerování SSL certifikátu

Čas od času se stane, jako v případě závažné chyby Heartbleed v knihovně OpenSSL nebo při kompromitaci či ztrátě privátního klíče, že je nutné přegenerovat SSL certifikát — tzv. "reissue" SSL certifikátu.

Jak přegenerovat SSL certifikát

Standardní přegenerování

Přegenerování SSL certifikátu je prakticky stejný proces, jako při jeho první aktivaci nebo při prodloužení SSL certifikátu, tj.:

  1. Vygenerujte novou CSR žádost (nelze použít původní CSR, kromě SSL certifikátů AlpiroSSL). Ke generování nového CSR requestu a privátního klíče můžete použít CSR Generátor.

    • Doména v nové CSR se musí shodovat s doménou v původní CSR! Například byla-li v původní CSR žádosti uvedena doména "www.ssls.cz", pak v nové CSR nesmí být uvedena doména "ssls.cz" bez "www".
  2. Po přihlášení ke svému účtu v sekci Moje certifikáty klikněte na "Detail" SSL certifikátu, který chcete přegenerovat, klikněte na tlačítko "Přegenerovat" a postupujte dle instrukcí na obrazovce.

  3. Jakmile žádost o přegenerování SSL certifikátu odešlete, bude nutné znovu provést ověření. U DV certifikátů je to otázka několika málo minut, u OV a EV certifikátů je nutné postupovat stejně, jako při aktivaci certifikátu a projít celým procesem ověření znovu podle aktuálně platných pravidel certifikační autority:

Přegenerováním SSL certifikátu bude fakticky vystaven nový SSL certifikát. Jakmile bude vystaven, aktualizujte ho na serveru.

Expresní přegenerování

  • Pouze SSL certifikáty AlpiroSSL
  • Potřebujete-li přegenerovat SSL certifikát z důvodu ztráty či kompromitace privátního klíče, postupujte dle instrukcí v záložce "Standardně".

SSL certifikáty AlpiroSSL lze přegenerovat jedním kliknutím.

Stačí v detailu SSL certifikátu zvolit "Přegenerovat expresně" a potvrdit.

Výhody expresního přegenerování:

  • nemusíte generovat novou CSR žádost
  • při aktualizaci SSL certifikátu na serveru nemusíte aktualizovat privátní klíč

Přegenerováním SSL certifikátu bude fakticky vystaven nový SSL certifikát. Jakmile bude vystaven, aktualizujte ho na serveru.

Změna SAN domén v certifikátu

Při přegenerování multidoménového SSL certifikátu (UC/SAN) je možné libovolně upravit seznam doplňkových SAN domén.

Kolik stojí přegenerování certifikátu?

Přegenerování (reissue) SSL certifikátu je zcela zdarma pro všechny SSL certifikáty značek AlpiroSSL, PositiveSSL, Comodo, GlobalSign, RapidSSL, Thawte, Symantec, DigiCert a GeoTrust.

SSL certifikáty Certum a SpaceSSL je možné přegenerovat pouze jednou, pokud byl SSL certifikát vystaven s podpisovým algoritmem SHA-1. V tomto případě bude vystaven SSL certifikát se stejnými údaji a bez změny privátního klíče; aktualizován bude pouze podpisový algoritmus (SHA-2). V případě ztráty privátního klíče je nutné objednat nový SSL certifikát.

Pro více informací nás kontaktujte.

SSL certifikát — 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

Zelený adresní řádek

Nepřehlédnutelný indikátor důvěryhodného webu, díky kterému zvýšíte konverze a zisky.

Multidoménové UC/SAN

Skonsolidujte všechny Vaše SSL certifikáty do jednoho multidoménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Uživatel SSL Nový zákazník

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací
Souhlasím