Přegenerování SSL certifikátu

Čas od času se stane, jako v případě závažné chyby Heartbleed v knihovně OpenSSL nebo při kompromitaci či ztrátě privátního klíče, že je nutné přegenerovat SSL certifikát — tzv. "reissue" SSL certifikátu.

Jak přegenerovat SSL certifikát

Přegenerování SSL certifikátu je prakticky stejný proces, jako při jeho první aktivaci nebo při prodloužení SSL certifikátu, tj.:

  1. Vygenerujte novou CSR žádost (nelze použít původní CSR, kromě SSL certifikátů AlpiroSSL). Ke generování nového CSR requestu a privátního klíče můžete použít CSR Generátor.

    • Doména v nové CSR se musí shodovat s doménou v původní CSR! Například byla-li v původní CSR žádosti uvedena doména "www.ssls.cz", pak v nové CSR nesmí být uvedena doména "ssls.cz" bez "www".
  2. Po přihlášení ke svému účtu v sekci Moje certifikáty klikněte na "Detail" SSL certifikátu, který chcete přegenerovat, klikněte na tlačítko "Přegenerovat" a postupujte dle instrukcí na obrazovce.

  3. Jakmile žádost o přegenerování SSL certifikátu odešlete, bude nutné znovu provést ověření. U DV certifikátů je to otázka několika málo minut, u OV a EV certifikátů je nutné postupovat stejně, jako při aktivaci certifikátu a projít celým procesem ověření znovu podle aktuálně platných pravidel certifikační autority:

Co znamená přegenerování

Přegenerováním SSL certifikátu bude fakticky vystaven nový SSL certifikát, zpravidla s novými klíči. Jakmile bude nový SSL certifikát vystaven, aktualizujte ho na serveru. Původní SSL totiž bude 14 dní po úspěšném přegenerování zneplatněn.

Vliv na platnost SSL certifikátu

Máte-li SSL/TLS certifikát s víceletým předplatným, bude datum expirace certifikátu prodlouženo o aktuálně maximální možnou platnost, a to až do data expirace předplatného.

Pokud se jedná o standardní SSL/TLS certifikát s pevně danou platností (bez předplatného), pak nedojde ke změně jeho původního data expirace — to zůstane stejné. Změní se pouze "datum od" a sériové číslo (přegenerováním bude fakticky vystaven nový SSL certifikát).

Přidání SAN domén do SSL certifikátu

Při přegenerování kteréhokoliv multidoménového SSL certifikátu (UC/SAN) je možné přidat další doplňkové SAN domény, pokud nemáte využitý celý počet zakoupených SAN či pokud jste dokoupili upgrade certifikátu o další SAN.

U multidoménových SSL/TLS certifikátů rodiny Sectigo lze navíc seznam doplňkových SAN domén libovolně upravit.

Kolik stojí přegenerování SSL certifikátu

Přegenerování (reissue) SSL certifikátu je zcela zdarma pro všechny SSL certifikáty značek AlpiroSSL, PositiveSSL, Sectigo (dříve Comodo), GlobalSign, RapidSSL, Thawte, Symantec, DigiCert, GeoTrust a Certum (SSL certifikáty Certum je možné přegenerovat nejvýše jednou).

SSL certifikáty SpaceSSL přegenerovat nelze. V případě ztráty privátního klíče k certifikátu SpaceSSL je nutné objednat nový SSL certifikát.

Pro více informací nás kontaktujte.

SSL certifikát / 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

EV SSL certifikáty

Chraňte svou reputaci a zajistěte maximální důvěryhodnost s TLS/SSL certifikátem s EV.

Multidoménové (SAN)

Skonsolidujte všechny své SSL certifikáty do jednoho multi-doménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Přejít k registraci

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací

Souhlasím se všemi Pouze nezbytné