SSL certifikát pro doménu s www i bez www

V případě zabezpečení webových stránek SSL certifikátem je někdy nutné řešit zabezpečení pro doménu s www i bez www současně. To však není samozřejmostí pro každý SSL certifikát.

Z pohledu běžného uživatele je ssls.cz (bez www) to samé jako www.ssls.cz (s www), ovšem realita je taková, že z pohledu DNS se jedná o dvě naprosto různé domény. Každý správce serveru dobře ví, že na doméně s www a bez www může být i různý webový obsah.

Než pro svůj server pořídíte SSL certifikát, je nutné zvážit, zda chcete webový obsah zpřístupnit na doméně s www i bez www. Pakliže ano, je potřeba, aby SSL certifikát zahrnoval obě jména. Kromě hlavní domény (tzv. Common Name) může SSL certifikát obsahovat tzv. SAN doplňkové domény — těmto SSL certifikátům se říká SAN certifikáty a někdy UC certifikáty.

Dobrou zprávou je, že některé standardní jednodoménové SSL certifikáty zdarma nabízejí SAN rozšíření tak, aby automaticky zabezpečovaly doménu s www i bez www.

SSL certifikáty zabezpečující doménu s www i bez www:

Automatické přidání SAN ve tvaru bez www se u všech SSL certifikátů kromě Comodo a PositiveSSL nevztahuje na subdomény, například do SSL certifikátu pro doménu www.sub.ssls.cz nebude přidána SAN pro sub.ssls.cz. Pro SSL certifikáty Comodo a PositiveSSL platí, že je-li v poli CN (Common Name) v CSR žádosti uvedena doména (ssls.cz) nebo subdoména (sub.ssls.cz) bez www, bude do certifikátu automaticky přidáno SAN rozšíření i pro doménu s www (www.ssls.cz a www.sub.ssls.cz resp.).

Pro multidoménové (SAN) SSL certifikáty Symantec, Thawte a GeoTrust platí, že je-li v poli CN (Common Name) v CSR žádosti uvedena doména včetně www, pak bude do certifikátu přidána tato doména bez www navíc nad rámec objednaného počtu SAN. Doména ve tvaru bez www nebude přidána pro domény včetně www uvedené v polích SAN.

Co se týče konkrétně SAN certifikátů Comodo a PositiveSSL, je třeba si uvědomit, že vzhledem k jejich povaze je pro zabezpečení domény s www i bez www nutné jednu z nich ručně uvést do jednoho z polí SAN. Jinými slovy, vyberete-li si SSL certifikát Comodo nebo PositiveSSL pro 3 domény (1 + 2 SAN), pak jako hlavní doménu můžete uvést například ssls.cz bez www a jako jednu SAN doménu www.ssls.cz s www (ještě tedy zbývá jedna volná SAN doména).

SSL certifikát / 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

EV SSL certifikáty

Chraňte svou reputaci a zajistěte maximální důvěryhodnost s TLS/SSL certifikátem s EV.

Multidoménové (SAN)

Skonsolidujte všechny své SSL certifikáty do jednoho multi-doménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Přejít k registraci

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací

Souhlasím se všemi Pouze nezbytné