Jak aktivovat S/MIME certifikát

Aktivace osobního S/MIME certifikátu je velmi jednoduchý proces, který zabere jen několik málo minut.

Ze všeho nejdříve je nutné vybrat vhodný certifikát, objednat jej a uhradit. Aktivaci lze provést až po přijetí platby za certifikát, což může být otázkou několika vteřin v případě platby kartou, ale i dnů v případě bankovního převodu. Čtěte více o akceptovaných platebních metodách.

Jakmile je S/MIME certifikát uhrazen, můžete rovnou přejít k jeho aktivaci:

  1. Přihlaste se ke svému účtu na ssls.cz a v menu Můj účet vyberte "Moje certifikáty"
  2. V seznamu certifikátů vyhledejte S/MIME certifikát, který chcete aktivovat a klikněte na příslušné tlačítko Aktivovat
  3. Formulář je rozdělen na dvě části — informace, které budou uvedeny v certifikátu a ostatní (v certifikátu) neuvedené, viz. obrázek:

    Aktivace ID certifikátu (S/MIME), digitální podpis, elektronický podpis, e-mail certifikát

    Vyplňte všechna pole označená červenou hvězdičkou a odešlete k aktivaci.

  4. Na e-mailovou adresou uvedenou ve formuláři bude zaslán autorizační e-mail s odkazem pro ověření Vaší kontroly nad e-mailovou schránkou (tj. že skutečně patří Vám).
  5. Pokud se jedná o S/MIME certifikát Basic ID, bude vystaven do několika minut. U ostatních certifikátů s ověřením totožnosti a ověřením společnosti je nutné zaslat certifikační autoritě fotokopii občanského průkazu či pasu, popř. i odkaz na záznam v Obchodním nebo Živnostenském rejstříku.

  6. Jakmile je certifikát vystaven, vraťte se ke svému účtu do sekce "Moje certifikáty" a v detailu certifikátu vytvořte heslo certifikátu a stáhněte do svého počítače.

Instalace S/MIME certifikátu

Instalace S/MIME certifikátu se liší systém od systému, zpravidla jednoduše poklepáním na certifikát a zadáním hesla vytvořeného v předchozím kroku nebo v sekci Nastavení konkrétního programu pro správu e-mailů.

Při instalaci S/MIME certifikátu na počítačích s operačním systémem macOS doporučujeme zavřít všechny otevřené aplikace, zejména program Mail.app.

Konfigurace e-mailového programu

Konfigurace poštovních programů (Outlook, Thunderbird atp.) provedete v sekci Nastavení > Bezpečnost. Způsob je zpravidla stejný — vyberete cestu k S/MIME certifikátu.

Na počítačích s operačním systémem macOS v programu Mail.app není potřeba provádět žádná nastavení, konfigurace je automatická. Před odesláním zprávy se vždy ujistěte, že je volba "digitální podpis" aktivní.

SSL certifikát — 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

Zelený adresní řádek

Nepřehlédnutelný indikátor důvěryhodného webu, díky kterému zvýšíte konverze a zisky.

Multidoménové UC/SAN

Skonsolidujte všechny Vaše SSL certifikáty do jednoho multidoménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Uživatel SSL Nový zákazník

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací
Souhlasím