Jak aktivovat S/MIME certifikát

Aktivace osobního S/MIME certifikátu je velmi jednoduchý proces, který zabere jen několik málo minut.

Ze všeho nejdříve je nutné vybrat vhodný certifikát, objednat jej a uhradit. Aktivaci lze provést až po přijetí platby za certifikát, což může být otázkou několika vteřin v případě platby kartou, ale i dnů v případě bankovního převodu. Čtěte více o akceptovaných platebních metodách.

Jakmile je S/MIME certifikát uhrazen, můžete rovnou přejít k jeho aktivaci:

  1. Přihlaste se ke svému účtu na ssls.cz a v menu Můj účet vyberte "Moje certifikáty"
  2. V seznamu certifikátů vyhledejte S/MIME certifikát, který chcete aktivovat a klikněte na příslušné tlačítko Aktivovat
  3. Formulář je rozdělen na dvě části — informace, které budou uvedeny v certifikátu a ostatní (v certifikátu) neuvedené, viz. obrázek:

    Aktivace ID certifikátu (S/MIME), digitální podpis, elektronický podpis, e-mail certifikát

    Vyplňte všechna pole označená červenou hvězdičkou a odešlete k aktivaci.

  4. Na e-mailovou adresou uvedenou ve formuláři bude zaslán autorizační e-mail s odkazem pro ověření Vaší kontroly nad e-mailovou schránkou (tj. že skutečně patří Vám).
  5. Pokud se jedná o S/MIME certifikát Basic ID, bude vystaven do několika minut. U ostatních certifikátů s ověřením totožnosti a ověřením společnosti je nutné zaslat certifikační autoritě fotokopii občanského průkazu či pasu, popř. i odkaz na záznam v Obchodním nebo Živnostenském rejstříku.

  6. Jakmile je certifikát vystaven, vraťte se ke svému účtu do sekce "Moje certifikáty" a v detailu certifikátu vytvořte heslo certifikátu a stáhněte do svého počítače.

Instalace S/MIME certifikátu

Instalace S/MIME certifikátu se liší systém od systému, zpravidla jednoduše poklepáním na certifikát a zadáním hesla vytvořeného v předchozím kroku nebo v sekci Nastavení konkrétního programu pro správu e-mailů.

Při instalaci S/MIME certifikátu na počítačích s operačním systémem macOS doporučujeme zavřít všechny otevřené aplikace, zejména program Mail.app.

Konfigurace e-mailového programu

Konfigurace poštovních programů (Outlook, Thunderbird atp.) provedete v sekci Nastavení > Bezpečnost. Způsob je zpravidla stejný — vyberete cestu k S/MIME certifikátu.

Na počítačích s operačním systémem macOS v programu Mail.app není potřeba provádět žádná nastavení, konfigurace je automatická. Před odesláním zprávy se vždy ujistěte, že je volba "digitální podpis" aktivní.

SSL certifikát — 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

Zelený adresní řádek

Nepřehlédnutelný indikátor důvěryhodného webu, díky kterému zvýšíte konverze a zisky.

Multidoménové UC/SAN

Skonsolidujte všechny Vaše SSL certifikáty do jednoho multidoménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Přejít k registraci

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací

Souhlasím