Securiscan sledování zabezpečení

Hodnocení a sledování zabezpečení

Securiscan poskytuje pohled pod pokličku bezpečnosti Vaší společnosti.

Detailní zprávy ukážou, kde jsou Vaše servery nebo webové stránky nejzranitelnější a jak tyto zranitelnosti můžete lépe zabezpečit, abyste se mohli soustředit na svůj produkt a přispěli k bezpečnějšímu internetu.

Služba Securiscan je dočasně nedostupná, připravujeme něco nového.

Detailní zprávy

Securiscan Vám dodá detailní zprávy a grafy týkající se problematických záležitostí u Vašeho zabezpečení a naučí Vás, jak tyto záležitosti vyřešit. Můžete problémy snadno třídit pomocí pokročilých filtrů, a když na ně kliknete, získáte podrobnější informace z technického hlediska.

Sledování a výstrahy

Pokud nastane konkrétní situace, zašleme Vám výstrahu.

Například když Vám brzy vyprší jeden z SSL certifikátů nebo pokud bude nalezeno kritické zranitelné místo. Tím budete ve svém zabezpečení vždy o krok napřed. Zvítězte nad hackery!

Zabezpečení je důležité

Každá webová stránka, systém nebo aplikace na internetu představují možný cíl hackerů. Ti automatizovanými procesy skenují webové stránky, aby našli zranitelné systémy a aplikace.

Berou přitom zcela minimální nebo vůbec žádný ohled na to, jak velká je organizace, na kterou se zaměří, a využijí zranitelná místa ve skriptech, které mají přístup do Vaší databáze. Otázkou není, zda hackeři najdou způsob, jak zneužít Vaši aplikaci nebo webové stránky, ale kdy se to stane a jak dlouhodobý efekt to může mít na Vaši organizaci či Vaše zákazníky. Jak dlouho by Vám nebo jednomu z Vašich zákazníků trvalo zjistit, že webové stránky nebo systémy byly napadeny hackery? Čtěte dále a zjistěte, jaké jsou nejčastější důvody hackerů, aby se zaměřili na Vaše webové stránky či aplikaci.

10 hlavních důvodů, proč by hackeři chtěli nabourat Vaše stránky

Níže uvádíme deset nejčastějších důvodů, proč se hackeři mohou chtít zaměřit na Vaše webové stránky nebo aplikace a zneužít je.

1. Podvody typu phishing

I Vaše webové stránky jsou vysoce žádané k umístění phishingového softwaru. Tím by byla například přemístěna platební nebo přihlašovací stránka na umístění, kterého byste si hned nevšimli, například www.vasestranky.com/paypal. Návštěvníci na jiných webových stránkách by potom mohli být prostřednictvím platebních odkazů nebo phishingových e-mailů přesměrování na tuto falešnou adresu a požádáni, aby zadali své platební údaje. Pokud jsou Vaše webové stránky zabezpečeny SSL certifikátem, hacker může dokonce zneužít Vaše SSL zabezpečení, aby okopíroval chráněné webové stránky (tzv. spoofing). Připojí i Vaše jméno, ať už v adresním řádku, nebo samotném certifikátu, aby se stránky jevily jako bezpečné a legitimní.

2. Distribuce malware

Váš systém a s ním i Vaše jméno a reputace jsou využity, aby byly počítače návštěvníků Vašich stránek nakaženy malwarem, díky kterému nad nimi mohou hackeři převzít kontrolu. V důsledku můžete být zařazeni na černou listinu Googlu a jiných stránek, nemluvě o tom, jak to poškodí Vaši reputaci. Stačí jediná návštěva Vašich stránek a mohou být nakaženy počítače všech Vašich zákazníků.

3. Ukládání dat

Vaše webové stránky jsou ideální skrýš pro nelegální software, hudbu, videa či obrázky. Pokud se zapojí i orgány činné v trestním řízení, může to také znamenat stažení Vašich stránek z provozu kvůli vyšetřování.

4. Spam

Vašich webových stránek nebo serveru se mohou hackeři zmocnit a využít je k zasílání velkého množství nevyžádané pošty. Odesílatelé této nevyžádané pošty mohou způsobit velké finanční škody využíváním Vaší přenosové rychlosti a zpomalením, nebo dokonce úplným zablokováním provozu Vašich webových stránek. Vaše odesílaná pošta může utrpět kvůli zařazování na černou listinu nebo nedoručení kvůli přetíženému poštovnímu serveru. Než budete moci pokračovat v provozu firmy, budete muset odstranit ze svého serveru tento škodlivý software a ujistit se, že už nebudete zařazeni na černou listinu. Zcela jistě utrpíte ztrátu příjmu kvůli pomalým nebo nedostupným stránkám, e-mailům, které jste nemohli vyřídit, a nespokojeným zákazníkům – což jsou problémy, které dlouhodobě ovlivní Vaši činnost.

5. Údaje o společnosti

Hackeři proniknou do Vašich systémů a ukradnou informace o společnosti. Některé mohla najmout konkurence nebo bývalí zaměstnanci, ale někteří hackeři jednoduše chtějí přihlašovací údaje a e-mailové adresy, které mohou prodat na černém trhu. V dnešní době mohou být uživatelské účty mnohem cennější než údaje o kartě.

6. Jump Host

Váš systém je využit jako výchozí bod pro napadení jiných systémů ve stejné síti. Jakékoliv průběžně získané přihlašovací údaje mohou být také zneužity k získání přístupu do jiných systémů, které chráníte stejným heslem.

7. Duševní vlastnictví

Technika, jejíž popularita strmě roste, je krádež digitálního vlastnictví a kyberšpionáž společnostmi a vládními subjekty. Tito hackeři se soustředí na odcizení údajů společnosti. Hledají informace z konkrétních cílů, na pozadí systému nebo sítě aktivně číhají měsíce, či dokonce roky. Jedním příkladem, o kterém jste nepochybně slyšeli, je NSA. Americký vládní subjekt umístil špionážní software do sítí jiných vládních subjektů, telefonních společností, poskytovatelů internetových služeb a velkých obchodních společností.

8. Botnet

Hackeři proniknou do serveru Vašich stránek a využívají jeho procesory a kapacitu pro větší útok – jako třeba DDOS útok na mnohonásobně větší systém. Vaše společnost nebo webové stránky se tak stávají součástí sítě botnet. Stejný způsob se také využívá k těžbě digitální měny, jako je Bitcoin, a nebo k vývoji nelegálních činností.

9. Morální hackeři

V tomto případě Vás hacker může upozornit na díru ve Vašem systému. Morální hacker vyhledává zranitelná místa a nevyužije je, ale upozorní majitele systému, aby mohl problém vyřešit.

10. Technika rukojmího

Také známá jako ransomware. Zločinci nainstalují škodlivý software na Vaše stránky nebo do Vaší databáze, což jim umožní Vás od tohoto systému odříznout, zašifrovat Vaše data z externího umístění, či dokonce změnit všechna hesla. Dokud jim nezaplatíte výkupné, drží Váš systém jako rukojmí, neumožní Vám přístup k Vašim souborům, nebo dokonce ochromí Vaše podnikání.

Závěrem

Dokonce i jednoduché webové stránky mohou padnout za oběť internetovým zločincům, kteří se snaží dostat k Vaší identitě nebo kapacitám Vašeho serveru. Jakmile získají přístup do Vašeho systému, mohou si přivlastnit Vaše jméno nebo je spojit se svými nelegálními činnostmi, což z Vás učiní první osobu odpovědnou za problémy či finanční škody, které způsobí.

Vaše vlastní stránky nebo poštovní server se mohou stát nedostupnými, Vaše doména může být zařazena na černou listinu nebo mohou být počítače Vašich zákazníků nakaženy malwarem.

Google Safebrowsing označí každý týden 50 000 webových stránek jako napadené. Většina z nich je použita k šíření nevyžádané pošty nebo malwaru. Ne z toho důvodu, že by se na ně hackeři speciálně zaměřili, ale protože jejich infrastruktury zneužití umožnily. Pouze hrstka ze spousty známých zneužití byly cílené a předem promyšlené útoky. Každý, kdo se prezentuje na internetu – ať už pomocí webových stránek, služeb, aplikace, či dokonce pouze e-mailu – by si měl být vědom těchto rizik. Vylepšete své povědomí pravidelným skenováním a sledováním, zabraňte hackerům ve zneužití Vašich systémů a mějte svá data i data svých zákazníků v bezpečí.

SSL certifikát — 169 Kč

Přejděte na důvěryhodný SSL certifikát AlpiroSSL se silným až 256-bit šifrováním a ušetřete.

Zelený adresní řádek

Nepřehlédnutelný indikátor důvěryhodného webu, díky kterému zvýšíte konverze a zisky.

Multidoménové UC/SAN

Skonsolidujte všechny Vaše SSL certifikáty do jednoho multidoménového SSL certifikátu!

Uživatel SSL Přihlášení

Zavřít

Uživatel SSL Nový zákazník

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Doporučené SSL certifikáty
Zavřít
Máte dotaz?
Napište nám
Nenašli jste řešení na stránce Podpora a Nejčastější dotazy?
Jméno a příjmení: E-mail:
Odesílám…Odeslat
Tato stránka používá soubory cookies. více informací
Souhlasím